Bookmark and Share

Paris Turu

23 - 26 Nisan 2010

467 Euro'dan itibaren / 976 TL'den itibaren

 

 

 

 

Genel Bilgiler - Tur Programı - Oteller - Fiyatlar - Diğer Notlar - Galeri -

 

Vip Turizm & Di-Ar Turizm İşbirliği ile...

 

 

Genel Bilgiler

 

Aşıklar Şehri Paris

Türk Havayolları ile 3 gece / 4 gün

Yüzyıllardan beri tarihte aşkı, romantizmi, gizemi ve mutluluğu sembolize eden Paris, insanın içine dolan sarayları, kafeleri, sanatçıları, uzun caddeleri, ışıltılı mağazaları ile içine düştüğünüz anda sizi sarıp sarmalar.. Gizli zevkleri ve parfüm kokulu sokaklarının ince kıvrımlarıyla, bildiğimiz şehirlerin hepsinden farklı. İnsanın kendini unutmaya, belki de kendini bulmaya başladığı bir şehir ..

 

Tur Programı

 

 1. Gün ISTANBUL – PARIS 23 Nisan / Cuma
Saat 05:00’da Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali VIP Turizm&Di-Ar Turizm Kontuarı önünde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 1821 sayılı uçağı ile saat 07:40’da Paris’e uçuyoruz. Yerel saat ile 10:20’de Paris’e varışımızda, özel aracımızla Paris’e hareket ediyoruz. Şiirlere ve şarkılara konu olmuş Paris’i gezmeye başlıyoruz. Şehrin görkemli meydanlarında yürüyecek, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte tanık olacağız. Günün kalan saatleri serbest.

2. Gün PARIS 24 Nisan/ Cumartesi
Kahvaltının ardından, dilerseniz, ekstra olarak düzenleyeceğimiz “Eiffel Kulesi & Seine Nehri ve Ressamlar Tepesi” gezimize ve akşam yine ekstra olarak düzenleyeceğimiz “Paris by Night & Lido” turumuza katılabilirsiniz.

3. Gün PARIS 25 Nisan / Pazar
Kahvaltının ardından, günümüz serbest. Dilerseniz, ekstra olarak düzenleyeceğimiz “Louvre & Notre-Dame Katedrali & La Vallée Alışveriş Merkezi” gezimize katılabilirsiniz.

4. Gün PARIS 26 Nisan / Pazartesi
Sabahın erken saatlerinde sonra özel aracımızla havalimanina transferimiz gerceklesiyor. Bilet ve bagaj islemlerinin tamamlanmasından sonra, Türk Havayollarının TK 1822 sayılı uçağı ile 11.25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 15.55’de Atatürk Havalimanına hoşgeldiniz.

 

Extra Turlar

 

Eiffel Kulesi & Seine Nehri Turu & Ressamlar Tepesi Gezisi / Paris 90€ Kişi Başı
Turumuza, şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız, Fransa'nın sembolü olan Eiffel Kulesi'ne çıkarak başlıyoruz. Daha sonra, tekne ile Seine nehri gezisine çıkıyoruz. Paris'in en muhteşem binalarını yakından görecek, Seine nehrinin tüm köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacağız. Son olarak şehrin en ilgi çeken merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği "Ressamlar Tepesi" adıyla bilinen Montmartre Tepesi'ne gideceğiz. Burada Sacré-Coeur' ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest vaktimiz olacaktır.

Paris by Night & Lido / Paris 120€ Kişi Başı
Akşam saat 22.00’de otelden hareketle başlayan bu gece turumuzda, Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees. Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido'nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz.

Louvre Müzesi & Notre-Dame Katedrali & La Vallée Alışveriş Merkezi / 90€ Kişi Başı
İlk durağımız Paris şehrinin kurulduğu Cité Adası ve bu adada Imparator Napoléon Bonaparte da dahil bir çok kralın taç giyme törenlerinin yapıldığı, gotik mimarinin önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo 'ya da ilham kaynağı olmuş Notre Dame Katedralini geziyoruz … Fransa 'nın " sıfır " noktasında durup fotoğrafımızı çektikten sonra adadan ayrılıyoruz. Daha sonra, dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip ve Ortaçağa kadar uzanan geçmişi olan Louvre Sarayını ziyaret ediyoruz … Helenistik çağdan Milo Venüsü, Michel Angelo 'dan Ölen Köle ve tabii ki Leonardo Vinci 'den Mona Lisa ve nice ünlü eserleri görüyoruz. Carrousel du Louvre 'da verdiğimiz kısa bir yemek molası sonrası ise, Paris’e 36 km. uzaklıktaki tüm ünlü markaların fabrika satış mağazalarının bulunduğu “La Vallée Outlet Village” isimli alış-veriş merkezine gidiyoruz.

Disneyland Gezisi 100€ Kişi Başı
Sabah 08.30'da otelimizden hareket ile dünyanın en güzel hayal şehrine gidiyoruz. Main Street ve 19. yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni…Frontierland 'da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarına ulaşacağız...Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek aya kadar ulaşabilecekler … ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alışveriş butiği.

 

 

Oteller

 

 3* Oteller
Hotel Forest Hill St. Queen vb.

4* Oteller
Hotel Concorde Lafayette vb.

 

Fiyatlar

 

**Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.
**Ödeme anındakı kurlar geçerlidir.

 

 Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti,
* Programda belirtilen otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
* Yarım günlük panoramik Paris şehir turu,
* Özel araç ile havalimanı-otel-havalimanı transferleri 
* Sigorta (70 yaşa kadar belirli limitlerde) 
* Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
* VIP&Di-Ar Turizm rehberlik hizmetleri.

Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız,
* Ekstra gündüz ve gece gezileri,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Yurtdışı çıkış vergisi  (15 YTL)
* Vize ücreti (105 Euro)

* İzmir - İstanbul - İzmir iç hat uçuşları dahil değildir.

 

Diğer Notlar

 

* Fiyatlarımız; en az 20  kişinin katılımı halinde geçerlidir. 
* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmalar sorumlu değildir.
* Vip&Di-Ar Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 
* Yukarıdaki fiyatlar standart oda esas alınarak hazırlanmıştır. 
* Programda belirtilen şehir turu, belirtilen günün dışında başka günde de yapılabilir.  
* Otelde check – in saati 14.00, check – out saati ise 12.00 dir.  
* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında  bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip &Di-Ar Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Vip&Di-Ar Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz. 
* Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için sigorta uygulaması bulunmamaktadır. 
* Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
* Fransa için Schengen vizesi gerekmektedir. Vize departmanımızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

 

 

Galeri