Bookmark and Share

Beyrut Turu

22 - 26 Nisan 2010

497 Euro'dan itibaren / 1039 TL'den itibaren

 

 

 

 

Genel Bilgiler - Tur Programı - Oteller - Fiyatlar - Diğer Notlar - Galeri -

 

Vip Turizm & Di-Ar Turizm İşbirliği ile....

 

Genel Bilgiler

 

Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut

Türk Havayolları ile 3 gece / 4 gün

Medeniyetlere beşiklik etmiş, Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut; tarihi, dinleri, gelenekleri, eserleri, insanları, sanatı, mitolojisi ile Ortadoğu cümbüşüne renk veren bir şehir .. Dar sahil ovaları, El Beqaa vadisi, dünyaca ünlü Jeitah Mağarası, Anti-Lebanon dağları ve jetset’in tercihi birbirinden renkli cafeleri, restoranları, leziz mutfağı, sıcak insanları ile bambaşka bir Ortadoğu ..

 

Tur Programı

 

 
1. Gün ISTANBUL - BEYRUT 22 Nisan / Perşembe
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, VIP Turizm&Di-Ar Turizm kontuarında, sabah 19.00’da buluşarak, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından, 21.45’de, Türk Havayolları, TK 826 sayılı uçağı ile Beyrut’a hareket ediyoruz. 1,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, 23:30’te Beyrut Havalimanı’na varışımızda özel aracımızla otelimize transferimiz yapılıyor.

2. Gün BEYRUT 23 Nisan / Cuma
Kahvaltı sonrası şehri gezmeye başlıyoruz. Sahil kıyısından ilerleyerek, Güvercinler Kayası’nı, şehrin modern kısmı olan Hamra bölgesini ve eski şehir merkezi “Martyrs Meydanı”nda bulunan arkeolojik kazı çalışmaları ile kiliseleri, camileri ve tarihi eserleri gezeceğiz.

3. Gün BEYRUT 24 Nisan / C.tesi
Kahvaltı sonrası günümüz serbest. Dilerseniz, tam gün öğle yemekli Harisa & Jeitta & Byblos gezimize katılabilirsiniz. Gezimiz sırasında, Harissa’ya gidecek, teleferikle tepeye çıkarak muhteşem manzaraya tanık olacak, meşhur Meryem Ana heykelini görecek ve ardından dünyanın en eski limanlarından biri olan Biblos’u ve dünyanın 3. büyük doğal mağarası Jeita’yı ziyaret edeceğiz.

4. Gün BEYRUT – ISTANBUL 25 Nisan / Pazar
Kahvaltı sonrası günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Öğle saatlerinde c/out yaparak güne devam ediyoruz. Dilerseniz, extra Deir El-Qamar & Beiteddine gezimize katılabilirsiniz. Gezimiz sırasında, Beyrut’un güneyinde bulunan Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi’ni, Notre Dame Kilisesi’ni ve Fahreddin Camii’ni gezeceğiz. Ardından, Beidettin’de giderek, Emir Bechir Sarayı’nı göreceğiz. Akşamın ilerleyen saatlerinde, otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak dönüş yolculuğumuz için havalimanına gidiyoruz. Bagaj, bilet ve check in işlemlerimizin ardından, Türk Havayolları’nın TK 829 sefer sayılı uçuşu ile 26 Nisan 03:45 de İstanbul’a hareket ediyoruz. 05.40’da İstanbul’a Hoşgeldiniz.

Extra Turlar

Deir El-Qamar & Beiteddine Gezisi
Gezimiz sırasında, Beyrut’un güneyinde bulunan Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi’ni, Notre Dame Kilisesi’ni ve Fahreddin Camii’ni gezeceğiz. Ardından, Beidettin’de giderek, Emir Bechir Sarayı’nı göreceğiz.

Harissa - Jeitta - Byblos Gezisi
Gezimiz sırasında, Harissa’ya gidecek, teleferikle tepeye çıkarak muhteşem manzaraya tanık olacak, meşhur Meryem Ana heykelini görecek ve ardından dünyanın en eski limanlarından biri olan Biblos’u ve dünyanın 3. büyük doğal mağarası Jeita’yı ziyaret edeceğiz.

 

Oteller

 

1. Sınıf Oteller - Mediterranee Hotel vb.
 5***** Oteller - Le Bristol Hotel vb.
 

Fiyatlar

 

1. Sınıf Oteller - Mediterranee Hotel vb.

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 657 €
Tek Yataklı Oda Farkı: 97 €
Üçüncü kişi: 537 €
0-2 Yaş Çocuk: 87 €
2-11 Yaş Çocuk: 457 €

5***** Oteller - Le Bristol Hotel vb.

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 797 €
Tek Yataklı Oda Farkı: 237 €
Üçüncü kişi: 777 €
0-2 Yaş Çocuk: 107 €
2-11 Yaş Çocuk: 657 €

 

**Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.
**Ödeme anındakı kurlar geçerlidir.
 

Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, 
* Havalimanı – otel transferleri,
* Programda belirtilen otelde veya benzerinde oda kahvaltı konaklama,
* Yarım günlük panoramik şehir turu,
* VIP & Di-Ar Hoşgeldiniz Kokteyl’i
* Sigorta (65 yaşa kadar belirli limitlerde)
* Tüm alan ve güvenlik vergileri 
* Vip & Di-Ar Turizm rehberlik hizmetleri,
 

Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız,
* Ekstra gündüz ve gece gezileri,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL),

* İzmir - İstanbul - İzmir iç hat uçuşu
 

 

Diğer Notlar

 

* Fiyatlarımız; en az 20  kişinin katılımı halinde geçerlidir. 
* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmalar sorumlu değildir.
* Vip&Di-Ar Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri değiştirme hakkını saklı tutar. 
* Programlarda belirtilen şehir turu ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  
* Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır. 
* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında  bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip & Di-Ar Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Vip & Di-Ar Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz. 
* Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır. 
* Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
* Lübnan için vize gerekmemektedir.

 

Galeri