Bookmark and Share

Fas Turu

21 – 25 Nisan 2010

897 Euro'dan itibaren / 1874 TL'den itibaren

 

 

 

 

Genel Bilgiler - Tur Programı - Oteller - Fiyatlar - Diğer Notlar - Galeri -

 

Vip Turizm & Di-Ar Turizm işbirliği ile...

 

Genel Bilgiler

 

Çölde Çay Fas

Türk Havayolları ile 4 gece / 5 gün

Tarih, renk ve gizem dolu topraklar, Doğudan esen rüzgarın portakal çiçeği, badem ve nane kokuları; denizden esen rüzgarın ise balık kokusuyla kozmopolit bir kültür oluşturduğu, Tennessee Williams, Samuel Beckett, Delacroix, Matisse gibi dünyaca ünlü sanatçıların yıllarca çöl rüzgarını içlerine çekerek yaşadığı büyüleyici ülke Fas ..

 

Tur Programı

 

1. Gün ISTANBUL - CASABLANCA 21 Nisan / Çarşamba
Türk Havayolları, TK1127 sayılı uçağı ile 10.05'te, Casablanca'ya hareket ediyoruz. 4,5 saatlik uçuş sonrası yerel saatle 13:00’da varışımızda, oryantal ruhlu, beyaz şehir Casablanca’yı gezmeye Birleşmiş Milletler Meydanı ile başlıyoruz. Büyük Pazar yeri, Habous Meydanı, Corniche semti, ve Muhammed V Bulvarı ile Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii, dünyanın en büyük camisidir. İç mekanda 25.000 kişinin ayni anda namaz kılabildiği caminin avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lambası 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. Otelimize yerleşmenin ardından, akşam “VIP&Di-Ar Hoşgeldiniz Yemeği”nde buluşuyoruz.

2. Gün CASABLANCA – MARAKEŞ 22 Nisan / Perşembe
Kahvaltının ardından, özel aracımızla Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. 3 saatlik keyifli yolculuk sonrası varışımızda, Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı ve Yves Saint Laurent ‘ın anıt mezarı olarak kabul gören dünyaca ünlü Majorel Bahçeleri’ni gezecek, öğle yemeğinin ardından yöresel el sanatlarının tüm örneklerini bulabileceğimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarında, renkli görüntülere tanık olacağız. Günümüzü, UNESCO Milli Miraslar Listesi’nde bulunan Afrika’nın en hareketli şehir meydanı Jma El Fna’da bitiriyoruz. Gezimizin ardından, otelimize transfer olarak odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dilerseniz, geleneksel şovlar eşliğinde akşam yemeği de alacağımız, dünyaca ünlü Chez Ali’de 1001 gece masalları atmosferini yaşayabilirsiniz.

3. Gün MARAKEŞ 23 Nisan / Cuma
Kahvaltı sonrası, renkli ve gizemli şehri keşfetmek üzere serbest. Dilerseniz, ekstra olarak Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz sehri Essaouira'ya düzenleyeceğimiz geziye katılabilirsiniz.

4. Gün MARAKEŞ 24 Nisan / C. tesi
Günümüz renkli ve gizemli şehri keşfetmek üzere serbest. Dilerseniz, ekstra olarak, Toyota Land Cruiser’lar ile Atlas Dağları ve Berberi köylerini keşfedeceğimiz Quarzazate Gezisi’ne katılabilir, Çölde Çay, Gladyator, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş etkileyici görüntülere tanık olabilirsiniz. Gezi sonrası, Marakeş geleneksel SUK’larında alışveriş için serbest zamanınız olacak.

5. Gün MARAKEŞ - KASABLANKA (230 km) 25 Nisan / Pazar
Kahvaltının ardından, dönüş uçuşumuz için Casablanca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası, Türk Havayolları’nın TK1128 sefer sayılı uçağı ile saat 14.00’da hareket ediyoruz. 4,5 saatlik uçuş sonrası, yerel saat ile 20.40’ta İstanbul’a hoşgeldiniz.

Extra Turlar

Chez Ali Show Kişi Başı
Bundan 20 sene önce, çölde gruplara rehberlik yapan Ali Binfellah, yabancılara fantasia adıyla bir fas yemekleri ve şovları gecesi düzenlediğinde kimse bu şovun tüm dünyaca tanınacağını, Fas’ta bir kült olacağını tahmin dahi edemezdi. Chez Ali adıyla anılan dev duvarlarla çevrili bu arenada, 500 müzisyen, şarkıcı, artist, akrobat, süvari, tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, bazen 3000 kişiye varan ziyaretçilere geleneksel bir şov sunuyorlar. 1001 gece masallarından esinlenilen çadırların, ortasındaki toprak alanda süvariler müthiş bir gösteri sunuyorlar. Magreb usulu kuzu çevirme ve kuskus oldukça doyurucu, yemeğimizi yerken, müzisyen ve dansözler masaların etrafında şovlarına devam ediyorlar ve gece bütün artistlerin defilesiyle son buluyor. Saat 23:30-24:00 dolaylarında otele dönüyoruz.

Essouira Kişi Başı
Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen, Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan ESSAUIRA, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında ki dalga almayan bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, fasa özgü el işleri tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş imkanı sağlar.

Quarzazat Kişi Başı
4x4 jeeplerle Atlas Dağları’nın arasından geçerek, öğlene kadar sürecek keyifli yolculuğumuz sırasında güney saharaya özgü bitki yapısını görecek, Afrika’nın en yüksek geçitlerinden olan Tichka Boğazı’nı geçecegiz. (2100 mt) Öğle yemeğimizin ardından, UNESCO’nun Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Aid Ben Haddu köyünü gezerken, Ouarzazate Kasbah’i ile Çölde Çay, Babil, Gladyator, Arabistanlı Lawrence gibi filmlere mekan olmuş çevrenin etkileyici görüntülerine tanık olacağız. Çay gibi çok ünlü filmler çekilmiştir), öğle yemeğinden sonra ise Taourit Kazbahın ziyaret edecek ve akşam 19:00 gibi Marakeş’e dönecegiz.
 

 Oteller

 

 5***** Oteller

Casablanca Sheraton Hotel vb.
Marakesh Atlas Medina Hotel vb.
 

 Fiyatlar

  

 5***** Oteller

İki Kişilik Odada Kişibaşı: 897 €
Tek Yataklı Oda Farkı: 297 €
Üçüncü kişi: 877 €
0-2 Yaş Çocuk: 117 €
2-11 Yaş Çocuk: 757 €

 

 **Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.
**Ödeme anındakı kurlar geçerlidir.

 

 Dahil Olan Hizmetler

* Türk Havayolları ile Istanbul – Casablanca gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti, 
* 5 Yıldızlı otel kategorisinde oda kahvaltı konaklama,
* Casablanca’da, “VIP&Di-Ar Hoşgeldiniz Yemeği” 
* Tüm transferler 
* Sigorta (65 yaşa kadar belirli limitlerde) 
* Tüm Havaalanı ve güvenlik vergileri
* Vip&Di-Ar Turizm rehberlik hizmetleri.

Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız,
* Ekstra gündüz ve gece gezileri,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL),

* İzmir - İstanbul - İzmir iç hat uçuşu

 

  

Diğer Notlar

  

* Fiyatlarımız; Havayolları’nın 01.01.2009 tarihindeki K sınıf fiyatlarına göre hazırlanmış olup, üst sınıftan yerlerin konfirme edilmesi durumunda artışlar aynı oranda yansıtılır. 
* Fiyatlarımız; en az 20 kişinin katılımı halinde geçerlidir. 
* Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
* VIP&Di-Ar Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otelleri ve restoranları değiştirme hakkını saklı tutar. 
* Programlarda belirtilen şehir turu ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.  
* Gezi hareketinden 3 gün önce gezinin buluşma yeri ve buluşma ve kalkış saatini lütfen ofislerimizden kontrol ediniz. 
* Otellerde check – in saati 14.00 ve check – out saati 11 - 12.00 arasıdır.  
* Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 5 kg ağırlığında  bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Vip&Di-Ar Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde Vip&Di-Ar Turizm herhangi bir sorumluluk taşımaz. 
* Fiyatlara dahil edilen sigorta 65 yaşa kadar olan kişiler için geçerli olup, daha üst yaşlardaki kişiler için ilave ücret gerekmektedir. 76 yaş ve üzeri kişiler için seyahat sağlık sigortası uygulaması bulunmamaktadır. 
* Programlarımız için tur bitiş tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
* Fas için vize gerekmemektedir.

 

 

Galeri